Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 94238
تعداد بازدید : 2161

مشکلات زندگی

زیباترین نقاشی

انسان باید چیزی در قلب خود داشته باشد تا در آشوب ها و ناملایمات زندگی با آن آرام بگیرد، نه که منتظر زمانی خوش و مکانی خرّم برای آرامش روزگار بگذراند. برای آنکه این حقیقت را بهتر درک کنیم، حکایت زیر می تواند مفید باشد:

آرامش در طوفان

پادشاهی جایزه بزرگی برای هنرمندی گذاشت که بتواند به بهترین شکل، آرامش را تصویر کند.
نقاشان بسیاری آثار خود را به قصر فرستادند. آن تابلوها، تصاویری بودند از جنگل به هنگام غروب ، رودهای آرام، کودکانی که در خاک می دویدند، رنگین کمان در آسمان، و قطرات شبنم بر گلبرگ گل سرخ. پادشاه تمام تابلوها را بررسی کرد، اما سرانجام فقط یک اثر را انتخاب کرد.

تصویر کوه هایی را نمایش می داد ناهموار، با قله های تیز و دندانه ای. آسمان بالای کوه ها به طور وحشتناکی تاریک بود، و ابرها آبستن آذرخش. تگرگ و باران سیل آسایی هم از آسمان می بارید.

این تابلو با هیچ یک از  دیگر تابلو هایی که برای مسابقه فرستاده بودند، هماهنگی نداشت. اما وقتی آدم با دقت به تابلو نگاه می کرد، در شکاف صخره ای هولناک، جوجه پرنده ای را می دید. آنجا، در میان غرش وحشیانه طوفان، جوجه گنجشکی، آرام نشسته بود و تماشا می کرد.

پادشاه درباریان را جمع کرد و اعلام کرد که برنده جایزه بهترین تصویر آرامش، همین تابلو است. بعد توضیح داد:

«آرامش آن چیزی نیست که در مکانی بی سر و صدا و یا در اوضاع و احوالی خوب و بی مشکل یافت می شود، چیزی است که در بهبوهه شرایط سخت، در قلب ما باید وجود داشته باشد. این تنها معنای حقیقی آرامش است.»

ثبت شده توسط : آقای علی موحدیان عطار

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :