Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 251572
تعداد بازدید : 5139

یک ترفند ساده و موثر برای یک حل یک مشکل آزاردهنده کامپیوتری

حل مشکل کار نکردن کلیدهای میانبر در ورد ۲۰۱۰

یاداشتی که اینجا می خوانید هیچ تناسبی با محتوای عمومی این پایگاه ندارد. اما نکته ای است که مشکل اعصاب خردکن و تکراری من را در کار با ورد حل کرده است. به حکم نوع دوستی و شکر این نعمت، دریغم آمد که آن را در اختیار دیگران ننهم. پس آن را همین جا، در بخش یادداشت ها درج کردم.

عمل نکردن کلیدهای میانبر در ورد 2010 و راه حل آن

علی موحدیان عطار
۵/۱۰/۱۳۹۷

شاید برای شما هم رخ داده باشد، اما برای من زیاد پیش آمده با تغییراتی در ویندوز یا حتی خودبخود، کلیدهای میانبر دستکتاپ در هنگام کار با ورد، از کار می افتد. منظورم کلیدهای مفیدی مانند کنترل x و کنترل c و یا کنترل v است که به ترتیب برای کات کردن، کپی کردن و پیست کردن به کار می بریم و اتفاقا خیلی هم کارگشا و مورد استفاده است.

برای حل این مشکل راه حل های متفاوت و متنوعی ارائه شده، اما راه حل زیر ساده تر و مفیدتر است:

به کنترل پنل رفته و در قسمت زبان (Language) گزینه (Advanced settings) را انتخاب کرده وسپس تیک این گزینه را (Let me set a different input method for each app window) فعال کنید. با این کار، از حالت اختصاص به زبان انگلیسی، در آمده و برای دیگر زبان ها نیز  امکان تغییر ایجاد می کنید.

البته در ویندوز ۲۰۱۰ این گزینه را باید در  Settings Language پیدا کنید؛ به این صورت که روی صفحه استارت رفته و عبارت Language را تایپ کنید تا Settings Language ظاهر شود. روی آن کلیک کنید تا پنجره Settings برای تنظیمات Language باز شود. گزینه Spelling, Typing & Keyboard Settings را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. در پنجره ای که آشکار می شود، گزینه Advance Keyboard Settings پیدا و آن را کلیک کنید. آن گاه در قسمت Switching Input Methods، عبارت Let me set a different input method for each app window پیدا کرده و باکس کنار را فعال کنید. کار تمام است.


ثبت شده توسط : آقای علی موحدیان عطار

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :