Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 250389
تعداد بازدید : 2050

آثار ترجمه‌ای

کتاب ادیان زنده شرق

کتاب ادیان زنده شرق یک اثر ترجمه ای است که به معرفی ادیان شرقی می پردازد. مدیر این پایگاه، با ترجمه بخش آیین هندو از این اثر، در پدید آوردن آن سهیم بوده است. این بخش همان کتاب آیین هندو است که پیش تر به طور مستقل به چاپ رسیده یود.
کتاب ادیان زنده شرق


موضوع این اثر، معرفی اجمالی «ادیان زنده شرق» مانند آیین زرتشت، آیین هندو، آیین سیک، آیین جینه، آیین بودا و ادیان چینی و ژاپنی است. در این کتاب، که بخشی از کتاب راهنمای جدید ادیان زنده به سرویراستاری جان هینلز است، به معرفی ادیان زنده موجود در مشرق زمین در قرن بیستم پرداخته شده است. نویسندگان این کتاب، اطّلاعات مربوط به ادیان زنده نام برده را، که در بردارنده پژوهش های اخیر محققان دین پژوه بوده است، جهت استفاده دانشجویان رشته ادیان فراهم کرده و سیر تحولات و ویژگی ها و مولفه های اساسی این ادیان را بررسی کرده اند. همچنین، تحولات سیاسی، فرهنگی، فکری، اجتماعی، فلسفی صورت گرفته در این ادیان و تأثیراتی را که برخی از ادیان از آیین های دیگر گرفته اند و آشنایی با عقاید و آداب دینی و مذهبی ادیان فوق الذکر از محورهای اصلی بحث در این نوشتار است.
مترجمان این اثر از محققان رشته ادیانند که هرکدام بخش مربوط به خود را در این کتاب برگزیده و ترجمه کرده اند. ترجمه بخش آیین هندو بر عهده مدیر این سایت بوده است. این ترجمه پیش تر در قالب کتابی با عنوان آیین هندو توسط دانشگاه ادیان و مذاهب به چاپ رسیده بود.
این کتاب را دانشگاه ادیان و مذاهب در قم منتشر کرده است.
مشخصات کتاب را ببینید:

ادیان زنده شرق

وزن(گرم) : 656

شابک : 978-964-8090-77-2

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1396

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 560

کتای ادیان زنده شرق.jpg

ثبت شده توسط : آقای علی موحدیان عطار

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :