يکشنبه 29 دي 1398 - 24 جمادي الاول 1441 - 2020 ژانوِيه 19 - ساعت 18:8
202رکورد در مدت زمان 0.015ثانیه
عبارت مورد جستجو :
تلخی های زندگی 29 دی 1398 16:36
این کوتاه نوشته در باره نحوه نگاه به سختی ها و تلخ کامی هاست. بخوانید حتما لذت خواهید برد.
آنچه در پی می بینید، معرفی مختصری از کتاب از شک تا یقین است که در سایت رسا نیوز (https://ar.rasanews.ir/ar/news/1712) به عربی صورت گرفته است و برای مخاطبان عرب زبان در اینجا بازنشر می شود.
مقابله با شک 30 آذر 1398 17:17
کوتاه نوشته ای که در پی می خوانید، مطلبی است در باره راه مقابله با شک هایی که هرازگاهی ممکن است در اثر شبهه ای عارض ایمان ما گردد. در این نوشتار با الهام و استناد به دو روایت گرانقدر به راهکار مقابله با شک با تکیه بر معرفت ها و ادراکات قلبی و قبلی خود خواهیم پرداخت، راهکاری که جز آنکه در روایت توصیه شده، به تجربه نیز درستی و کارآمدی آن اثبات گشته است.
ما از طرفی بروز پرسش از معنای زندگی را اجتناب ناپذیر می دانیم، اما از سوی دیگر متعجبانه شاهدیم که بیشتر مردم به طور جدی به آن نمی اندیشند.اینکه سبب این پدیده چیست، موضوعی است که جای تأمل دارد. شاید بهترین پاسخی که به این پرسش می توان داد این است که ـ برخلاف انتظارِ منطقی و فلسفی ـ دلبستگی ها و اهداف کوچک و محدود نیز می تواند معنابخش باشد و عموم مردم با همین دلبستگی ها و اهداف و دغدغه ها زندگی خود را معنادار می کنند. شاید از منظر فلسفی نتوان این نوع دغدغه ّها را برای دادن معنایی درخور به زندگی انسان مناسب دید، اما آنچه در عمل رخ می دهد، همین واقعیت غیر منطقی است. این مقاله کوتاه به بررسی علل و عوامل این پدیده می پردازد.
کوتاه نوشته ای که در پی می خوانید، پیشنهاد یک روش عاقلانه و مفید برای برخورد با بی انصافی ها و بی ادبی هایی است که گاهی هرکدام از ما دچار آن می شویم.
مفهوم یقین 20 شهریور 1398 20:40
نوشتاری که در پی می خوانید، مفهوم یقین در قرآن و روایات را مورد بررسی قرار داده و نشان داده است که چگونه مفهوم یقین از یقین نظری به یقین عملی و تحققی سیر کرده است.
کوتاه نوشته ای که در پی می خوانید، یادداشتی است در باره صور مختلفی که یک فرد ممکن است در نسبت با اعتقاد به حقایق دینی داشته باشد.
اخیرا در شبکه های اجتماعی مطلبی را از مرحوم دکتر عبدالحسین زرین کوب نقل و منتشر کرده بودند مبنی بر اینکه «سلام» سنت غلطی است که عرب های فاتح به اجبار و برای تحقیر وسرکوب ایرانیان مغلوب به آنان تحمیل کرده بودند تا آنان مجبور باشند در ملاقات های خیابانی و هرجا عرب ها را می بینند، با اعلام این کلمه، اظهار تسلیم کرنش و پذیرش شکست کنند و خود را تسلیم نشان دهند. و برای این مدعای باطل چنین استدلال کرده بودند که، سلام در سنت عربی هم رسم نبوده است و نیست و عرب ها با جمله صباح الخیر و مانند آن به هم تحیت می گویند. البته در رد این شبهه مطالب زیادی نوشته و گفته اند. اما اضافه بر آنها، نکاتی نیز به نظر بنده رسید که در پی می خوانید.
سلوک در نماز 10 شهریور 1398 20:20
گاهی نوشتن و به اشراک گذاشتن تجربیات معنوی می تواند الهام بخش و مفید باشد. کوتاه نوشته ای که در پی می خوانید یکی از این تجربیات و اخوالات معنوی است. اما آنچه که در این نوشته مهم نیست، به واقع نام و شخص نویسنده است. از این رو، از درج نام نویسنده دریغ ورزیدم تا توجه خوانندگان بیشتر معطوف محتوا گردد.
  • تعداد رکوردها : 202